Dubai Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Dubai Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Dubai 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

dubai
dubai

Ücretsiz telefon desteği:

Dubai 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Dubai 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Dubai vizesi 2022 senesinde de aktif şekilde erişime açılmıştır. Pandemi nedeni ile belirli bir süre giriş çıkışların sınırlı olduğunun belirtilmesi gerekir. Birleşik Arap Emirlikleri kapsamında olan bu bölgenin özellikle zenginliği ve sunmuş olduğu otel imkanları ile son dönemlerde en aktif ziyaret edilen merkezlerden biri olduğu görülmektedir. Vize başvuru adımlarında dileyen kişilerin aracı kurumlardan da istifade etmesine olanak verilmektedir. Aracı kurumlar sizin için belgelerin toplanması da dahil olmak üzere daha birçok aşamada nitelikli bir erişim adımının ana noktası olacaktır. Vize işlemlerine ödediğiniz tutara ek olarak bir de danışmanlık ücreti ödemeniz gerekir.

Vize Başvuru Evrakları

Dubai vize işlemleri sırasında verdiğiniz bilgilere dair bir eksiklik olursa ya da istenen evrakların gönderiminde sorun olursa vize başvurusuna dair sorunlar yaşanabilmektedir. Öncelikli olarak pasaportunuzun kesinlikle güncel tarihli olması gerekir. Güncel olmayan pasaportların vize alım adımında dikkate alınmayacağının da ayrıca iletilmesi gerekir. Sağlık sigortası ve seyahat sigortasının aktif olduğuna dair belgeler de sunulmalıdır. Bu aşamada sigortaların geçerliliği ya da karşıladıkları ücret ile alakalı olarak eksiklik olması durumunda ret yanıtı verilebilmektedir. Biyometrik fotoğraf da talep edilmektedir. Sunulacak olan fotoğrafın son 6 aya ait olması gerekir.

Vize Başvurusu ve Harç

Dubai konsolosluk randevu adımını tamamlarken size hangi hesap numarasına ne kadar yatırım yapılması gerektiğine dair de bilgi sunulacaktır. Bu harcı ödemeden başvurunuzun başarılı sonuçlanmayacağını da bilmeniz gerekmektedir. Vize başvurunuzun ret yanıtı almasının hemen sonrasında vize harcını talep edebilirsiniz. Fakat bu tür bir iade prosedürü olmadığını da eklemek gerekmektedir. Vize başvuru adımlarına dair kişilerin sorun yaşamaması için harç tutarının ödendiğine dair makbuzu da saklamanız talep edilmektedir. İşlemler online olarak da kayıt altına alınmaktadır. Fakat ilerleyen süreçlerde bir belge derlemesi talep edilirse makbuzun da elinizin altında bulunması daha verimli olacaktır. Diğer ülkelerde de iadeye dair bir aktif prosedür mevcut değildir.

Vize İşlemlerine Dair Güncel Bilgiler

(dubaivize.gen.tr) üzerinden vize işlemlerine dair en güncel bilgilere zaman kaybetmeden erişim sağlama hakkınız bulunmaktadır. Bu aşamada vize talep adımlarında pandemi nedeni ile değişen koşullar ya da evrak derleme adımlarına dair aksaklıklar bağlamında çok hassas davranmanız gerekmektedir. Vize talep adımlarına dair kişilerin dikkat etmesi gereken tüm revizyonlara tek bir site üzerinden erişim hakkınız olacaktır.

S.S.S

Vize başvurusunda pasaportun yanı sıra hangi belgeler istenir?

Biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, hesap ekstresi, seyahat ve sağlık sigortasına ilişkin belgeler de talep edilebilmektedir.

Vize başvuru adımları kaç haftada sonuçlanır?

4 hafta ile 12 hafta arasında vize başvurularının sonuçlanması sağlanır.

Pandemi kısıtlamaları mevcut mu?

Şuanda giriş çıkış işlemleri sırasında bir kota sınırlaması ya da girişlerin durdurulmasına dair bir uygulama söz konusu değildir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Vize Al