Dubai Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Dubai Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Dubai Vize Ücreti & Evrakları 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Dubai Vize İstiyor Mu?

Dubai’ye seyahatte bulunmak isteyen kişilerin Dubai vizesi başvurularında bulunması gerekmektedir. Her ülkenin de kendine has vize prosedürleri olduğu gibi Dubai’de de vardır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Dubai vize işlemlerine tabi olmaktadır. Bunun yanı sıra e-vizenin de Türkiye’den alınması gerekmektedir. Dubai vizesi online bir şekilde alınan vize türüdür ve pasaporta da basılmamaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin antetli kağıtlarına barkotlu bir şekilde basılmaktadır.

Online Başvuru Yapıyoruz ile;

Dubai Transit Vize

Dubai Turistik Vize

Dubai Ticari Vize işlemlerinizi de kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Dubai E-Vize

Dubai vize işlemleri e-vize şeklinde online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai e-vize başvuruları yapılırken pasaportlara her hangi bir işlem yapılmamaktadır. Ancak pasaportun yaratılması gerekmektedir. Bunun için de belirlenmiş bazı kurallar bulunmaktadır. Pasaportların resim ve kimlik bilgilerinin olduğu sayfalar ve kalan kullanım süresini gösteren sayfaların renkli bir şekilde iletilmesi gerekmektedir. Online vize başvurularında ihtiyaç duyulan vize türlerine başvurusu yapılması da gerekmektedir.

Dubai vizesi online başvuru yapılarak alınmaktadır. Dubai vize başvuruları için sadece pasaportlarınızın fotoğraflı kısmını taratarak ilgili mail adreslerine iletmeniz yeterli olacaktır. Dubai vizesi işlemeleri ile ilgili sorun yaşamamak adına uyulması gereken prosedür gerektiği gibi uygulanır. Bu sayede de vizelerin kabul edilmesi daha da olanaklı bir hale gelmektedir. Bunun dışında da Dubai vizesi alacak olan kişilerin öncesinde hangi vize türlerine başvuru yapacağına karar vermesi ve buna uygun bir şekilde de talep de bulunması gerekmektedir.

Dubai Online Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi olan kişiler ile Türkiye de ikamet etmekte olan ama başka bir ülkenin vatandaşı olan kişiler Dubai seyahatleri için yolculuklarından önce kesinlikle Dubai vize için başvuru yapmaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi olan kişiler ise vize başvurularında bulunmadan 180 gün içinde toplam 90 günü aşmayacak bir şekilde Dubai ülkesine gidebilmektedirler. Bu süre zarfını aşacak olan oturum ve çalışma izni gibi türler için de ilk olarak 90 gün tek girişli vize alınması gerekmektedir.

Dubai vize işlemleri artık online bir şekilde yapılır ve bu süreçte de pasaport üzerinde bir işlem yapılmamaktadır. Ancak bunun dışında yapılması gerekli diğer işlemler de şu şekildedir;

-Pasaportlarınızın resimli ve kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfaların renkli olarak taranmış hali (Pasaport bitiş tarihinden en fazla 10 sene önce alınmış olması gerekir ve sayfalarının yırtık olmaması gerekmektedir. Deforme olan pasaportlar başvuru esnasında sorun çıkarmasa da sınırda pasaport kontrolü esnasında bu ülkeye girişinize izin verilmeme gibi bir olasılık da bulunmaktadır.)

Dubai vizesi başvuru formu (Bu formda bulunan tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Aksi takdirde vize talepleriniz reddedilebilir.)

– Bu ülkeye giriş için vize taleplerinde bulunacak olan kişilerin nüfus cüzdanı fotokopisi

Dubai vize başvurusu yapan kişilerin vize işlemleri için yatırmış olduğu paranın dekontu

– Eğer ki kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilse Türkiye Cumhuriyeti’nden alınan oturum belgesinin taranmış renkli fotokopileri

Bu işlemler yapıldıktan sonra başvurularınız tamamlanmaktadır ve Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Bürosu’nun belirtmiş olduğu süre içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Bu ülkeye giriş yapıldıktan sonra da belirttiğiniz seyahat süresini aştığınız takdirde para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz. Seyahat sürelerinizin sonunda Finlandiya vizesin‘deki gibi  vizenizi uzatma imkanı bulunmadığı için de bu ülkeyi terk etmeniz gerekecektir. Vize süresi aşım konularında Birleşik Arap Emirliği başvuru yapılmış olan seyahat acentesine de para cezaları kesmektedir. Bu sebeple de vize sürenizin bitiminde ülkeden döneceğinize dair taahhütname belgesi de sizlerden talep edilecektir.

Dubai VizesiArap Yarımadası’nda bulunan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten birisi olan Dubai son zamanlarda bütün turistlerin ve iş adamlarının gözdesi konumuna geldi. Gerek turistik gerekse iş için merkezi bir bölge haline dönüşen Dubai, haliyle de ilgili kimselerin ilgi odağında. Bu ilgi odağının sonucu olarak da ortaya çıkan Dubai vizesi açığı da gayet anlaşılabilir, nitekim birçok ülkeye olduğu gibi Dubai’ye de gitmek için bir vize gerekliliği var.

Birçok ülkeye nazaran fiziksel zorlukları geride bırakan ve ilgili işlemlerin internet üzerinden gerçekleştirilmesine olanak tanıyan Dubai, bu konuda öncü yerlerden bir tanesi. Temini son derece kolay olan Dubai vizesini internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bütün vize başvurularını online olarak kabul eden Dubai, bunun yanı sıra İzmir ve Bursa’daki başvuru merkezlerini de aktif tutmakta. Yetkili aracı firmalar aracılığıyla, gerekli evrakları ve pasaportunuzu sağlayarak, kolaylıkla online Dubai vizesi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai vizeleri transit, turistik ve ticari olarak üçe ayrılmaktadır. Üç ayrı seyahat amacına ve tipine hitap eden bu vizelerin elbette ki gerekli evrakları ve ödenmesi gereken gerekli ücretleri farklı. Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulan başvuru formu, ülkeye giriş talebinde bulunan kimselerin nüfus kartı fotokopisi ve vize işlemleri için gerekli olan Dubai vizesi ücretlerinin yatırılmış olduğunu beyan eden para dekontu gerekli belgeler olarak sıralanabilir. Ek olarak, eğer Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı değilseniz yetkili kurumlar tarafından alınan oturum belgesi de gerekli olabilir.

Çeşitli sebeplere bağlı olarak her dönem değişen ham Dubai vizesi ücretleri, varsa aracı kuruma bağlı olarak da farklılık göstermektedir. Hem aracı kuruma hem de Dubai Göçmenlik Bürosu’na aktarılan bu ücretler süreç boyunca sıkça karşımıza çıkarlar. Birçok prosedüre ve yapılan işleme bağlı olarak talep edilen Dubai vizesi ücretleri, sürecin sağlıklı olarak işlemesi ve en kısa sürede gerçekleşmesi adına eksiksiz olarak ödenmelidir.

Dubai Vizesi Ücretleri

Daha önce Dubai vizelerinin turistik, transit ve ticari olarak üçe ayrıldığından sizlere bahsetmiştik. Tıpkı gerekli evrakların farklı olması gibi, istediğiniz tipteki vizeye göre de ödemeniz gereken Dubai vizesi ücreti farklı. Bu nedenle kendiniz ya da aracı kurum aracılığıyla alım yaparken hangi tipteki vizeye ihtiyacınız olduğunu iyi belirlemeniz gerekiyor. Eğer doğru tipte olan belgeyi alamazsanız gereğinden fazla ücret ödeyebilir, gereksiz evraklarla ilgilenmek zorunda kalabilir ve de amacınıza uygun bir yolculuk geçiremeyebilirsiniz.

Bahsettiğimiz unsurların yanı sıra da ülkede geçirilecek olan kalış süresine göre de ödeme miktarı farklılık göstermektedir. Bu bağlamda kalacağınız gün sayısını çok iyi ayarlamalı ve bu sayıya göre belge talep işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca ödemelerin de, dolar bazında alınmasından dolayı, dolar kuruyla direkt bağlantılı olarak değiştiğini belirtelim. Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak adına kur takibini çok iyi yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

30 günlük tek girişli Dubai vizesi ücreti 99 ABD doları olarak belirlenmiştir. Tek giriş adına oluşturulan bu fiyat ülkeye sadece bir defa girmenizi ve belirtilen süre zarfında ikamet edebilmenizi sağlar.  Aynı prosedürle işleyen ve ikamet süresini arttıran 90 günlük tek girişli Dubai vizesi ücreti de 235 ABD dolarıdır.

Çok girişli vizeler ise ülkeye belirlenen zaman dilimi boyunca birçok defa girip çıkabilmenizi sağlar. Amacına uygun olarak planlanan turistik gezilerde ve ticari seyahatlerde sıkça kullanılan bu tür de seçenekler arasında yer almaktadır. 30 günlük çift girişli Dubai vizesi ücreti 225 ABD dolarıyken, 90 günlük çift girişli Dubai vizesi ücreti de 520 ABD dolarıdır.

Oldukça kısa süreli seyahatler ya da transit uçuşlar için tanımlanan saatlik türlerde de fiyatlandırma 48 saatlik tek giriş için 65 ABD doları, 96 saatlik tek giriş için 79 ABD doları olarak belirlenmiştir. 24 saatlik transit beklemeler için de herhangi bir vize temin etmenize gerek olmadığını belirtelim. 96 saatlik tek giriş Dubai vizesi genellikle iki defa Dubai üzerinden geçmesi gereken kişilere verilmektedir.

Gemi seyahati yapmak isteyen kimseler içinse 30 günlük çok girişli vize ücreti 115 ABD doları olarak belirlenmiştir. Express vize olarak tanımlanan, acil durumlar için talep edilen 24 saatlik çok girişli vize ücretleriyse 260 ABD dolarıdır.

Vize işlemlerini Türk Hava Yolları, Pegasus, Emirates gibi çeşitli havayolu kurumları aracılığıyla da gerçekleştirebileceğinizi belirtelim.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Vize Al