Dubai Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Dubai Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Dubai Vize Ücretleri

Ücretsiz telefon desteği:

Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize fiyatları her dönem farklılık gösterebilir. Ödenen vize ücreti kişinin başvurusu süresince Dubai Göçmenlik Bürosu masrafları için kullanılır. Türk vatandaşı Dubai vize başvurusu yaptığında alınan ücreti bu masraflar için talep edilir. Dubai Vizesi online vize olsa da süreç boyunca birçok prosedür ve işlem yerine getirilir. Dubai vizesi diğer vizelere göre daha hızlı sonuçlandığı için vize ücretinin gecikme olmadan yatırılmasa vize değerlendirilmesi için son derece önemlidir.

Başvuru yapılan her vize türü için ödenen ücret farklıdır.  Dubai’ye gerçekleştirilecek olan seyahatin amacına göre vize ücreti artıp veya azalma eğilimindedir. Başvurulan vize eğer 90 günlük süreyi kapsayan vize ise doğal olarak ödenecek olan vize fiyatı da artış gösterir. Ticari, turistik ve transit vize ücretlerinin tamamı birbirinden farklıdır. Bu nedenle vize başvurusu yapılırken hangi vize türüne başvuru yapıldığına dikkat edilmelidir ki kişi fazla ücret ödeyerek zor duruma düşmesin.

Dubai vize ücreti birçok yol ile ödenebilmektedir. Vize kişi tarafından bizzat olarak yapılıyorsa ödemeler; peşin, kredi kartı ya da eft/ havale yolu ile ödenebilir. Fakat kişi bir aracı kurum ile çalışıyorsa ödemeyi direkt olarak bu aracı kuruma yapar. Aracı kurumlara yapılan vize ücreti birbirinden farklılık göstermektedir.

Daha önce de belirtildiği üzere Dubai vizesi havayolu şirketleri aracılığıyla da alınabilir.  Dubai vize ücreti THY kurumuna direkt olarak ödenir ve birçok ödeme seçeneği kişilere sunulmaktadır. Pegasus Dubai vizesi ve fly Dubai vize arasında farklılıklar bulunmaktadır. Ama bu farklar çok fazla değildir. Dubai vize ücreti 2019 fiyat listeleri göz önünde bulundurularak bakıldığında bu firmalar arası fiyat farkının cüzi ölçülerde olduğu görülecektir.

Dubai vize başvuru ücreti ödendikten sonra başvuru işlemlerine başlanabilir.

Dubai vize başvurusu ücreti, Dubai seyahati gerçekleştirecek olan herkesten talep edilmektedir. Vize başvurusu yapan herkes aynı ücreti öder. İster bir çocuk veya bebek için başvuru yapılsın aynı ücretin ödenmesi gerekecektir çünkü alınan bu ücretler vize başvuru sürecinde harcanır. Ödemesi yapılmayan vizelerin işleme alınmasına imkan yoktur.

Dubai; Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden biridir. Diğer emirlikleri gezmek için Dubai vize gerekli mi sorusu akla gelecek olursa cevap vermek gerekir ki; Dubai vizesi diğer emirlikleri gezmek için gereklidir. Dubai vizesine sahip olan kişi vize süresi boyunca diğer emirliklere giriş ve çıkış sağlayabilir.

Dubai Vizesi Ücret Listesi

Dubai vizesi ücretleri başvurulan vize türüne ve ülkede kalış süresine göre farklılık göstermektedir. Dubai vizesi ücretleri dolar kuru üzerinden hesaplanır ve bu yüzden fiyatlarda sürekli olarak değişim yaşanmaktadır. Dubai vizesi ücreti 2019 bir hayli artış göstermişti bunun en büyük nedeni doların Türkiye’de daha da değer kazanmış olmasıdır. 2019 yılında Dubai vize ücreti 2018 listesine bakarak başvuru yapan kişiler planladıklarından daha fazla ücret ödemek zorunda kalmışlardı. Bu durumun kendi başına gelmesini istemeyen kişi muhakkak güncel fiyat listesi takip etmeli ve dolar kuru üzerinden hesap yapmalıdır. 2020 Dubai vize ücreti kısa liste ile aşağıda verilmiştir:

 • 30 Günlük Tek Girişli Vize Ücreti olarak başvuru yapan kişiden 99 USD talep edilir. Bu vize ile ülkeye tek bir kez giriş sağlanır ve vize süresi bitene kadar kişiler Dubai’de kalabilir.
 • 30 Günlük Çok Girişli Vize Ücreti ise 225 USD’ dir ve başvuru yapan kişilerden bu ücret alınır. Alınan bu ücret sonrasında vizeye onay verildiğinde; kişi Dubai’de 30 gün süresince ikamet edebilir ve Dubai Emirliği’ni birden çok defa giriş ve çıkış sağlayabilir.
 • 90 Günlük Tek Girişli Vize Ücreti olarak 235 USD taraflardan talep edilmektir. Bu vize kişilere ülkede 90 gün boyunca kalma hakkı sağlar. Uzun süreli seyahat planları için en ideal vize türü budur. Fakat dikkat edilmesi gerekir ki bu vize ile ülkeye giriş sağlanır ve ülkeden çıkılmak zorunda kalınırsa bir daha giriş hakkı kişiye verilmez.
 • 90 Günlük Çift Girişli Vize Ücreti ise 520 USD olarak vize başvurusu yapan kişilerden talep edilir. Dubai’de uzun süreli kalınmak isteniyor ve birden çok kez ülkeye girilip çıkılması gerekiyorsa bu vizeye başvurulmalıdır.
 • 48 Saatlik Tek Girişli Vize Ücreti olarak 65 USD başvuru yapan kişilerden talep edilir. En ucuz Dubai vizesibu vizedir. Bu vize transit uçuşlar için alınır. Bu vizeyi alan kişi Dubai Hava Alanında diğer platformlara geçiş sağlayabilir ve seyahat edeceği diğer ülkeye Dubai üzerinden geçiş sağlar. Eğer transit uçuş süresi 24 saatten az ise taraflardan vize başvurusu ve vize ücreti talep edilmemektedir. Dubai vizesiz mi sorusunun cevabı 24 saatlik transit uçuşlar için evettir. Vize ücreti ödemek istemeyen kişilerin uçuşlarının arasında en fazla 24 saat olmasına dikkat etmesi gerekir.
 • 96 Saatlik Tek Girişli Vize Ücreti ise 79 USD’ dir. Ödenen ücret ile alınan bu vize türü eğer kişi ikiden fazla transit uçuş yapılacaksa verilir. Dubai geniş hava alanları ile dünyadaki çoğu uçağın bulunduğu bir ülkedir. Bu ülkeden gidilmek istenen her ülkeye uçuş vardır. Fakat uçuşlar arasında uzun saatler varsa kişilerin kesinlikle 96 saatlik Transit vizesine başvurması gerekir. Bu vizeye başvurulmaz ise kişi 24 saat sonrasında ülkeden çıkarılacaktır. 48 saatlik Transit vize ile arasındaki en büyük fark ikiden fazla seyahat durumunda kişilere veriliyor olmasıdır. 48 saatlik Transit vize ile yalnızca bir kez uçuş sağlanabilirken bu vize türüne başvurulduğunda daha fazla uçuş sağlanabilmektedir. Örneğin; kişi 96 saat içinde Dubai üzerinden bir seyahat yapacak ve bu seyahat sonrasında tekrar Dubai’ye dönecekse bu vizeye başvurması gerekir. Birden fazla kes giriş ve çıkış sağlandığı için ödenen ücret de artmaktadır.
 • Cruise 30 Gün Çok Girişli Vize Ücreti olarak 115 USD taraflardan alınır. Bu vize Dubai’ye gemi seyahati yapmak isteyen kişiler tarafından alınır. Özellikle deniz turları için bu vize olmadan seyahat etmek olasılıksızdır. Dubai’den hareket eden birçok gemi turu bu vize olmadan kişilerin tur işlemini tamamlamalarına izin vermez. Bu vize 30 gün boyunca geçerliliğini korur ve Dubai’ye birden çok kez giriş ve çıkış yapma hakkını kişilere sağlar.
 • 24 saatte Çok Girişli Vize Ücreti olarak 260 USD talep edilmektedir. Bu vize türü Express dubai vize var mı sorusunun cevabıdır. Bu işlem express adı altında geçer. Bu vizeye acil durumlarda başvurulur ve 24 saat için başvuruya cevap alınır. Express vize ile Dubai’ye çok kısa sürede giriş sağlanır. Fakat bu işlemlerin bu kadar hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi için başvuru yapan kişilerin de titiz davranması gerekir. Dubai Vize Başvurusu sürecinde istenen bütün evraklar ivedilikle temin edildikten sonra bu vizeye başvurulur. Bu vizenin son derece hızlı bir şekilde işleme alıp sonuçlandırılması doğal olarak ödenen ücretin de artmasına neden olmaktadır.

Dubai vizesi ücretleri ödenirken iki gün içinde dahi fiyat farkı gözlemlenebilmektedir. Bu durumun en önemli sebebi daha önce de belirtildiği üzere vize ücretlerinin dolar kuru üzerinden hesaplanmasıdır, vize ücretlerindeki fiyat değişimleri bu nedenden dolayı doğmaktadır. Doların TL’ye kıyasla değerinin arttığı dönemlerde doğal olarak kişilerin ödemek zorunda olduğu vize ücreti de artış göstermektedir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Vize Al