Dubai Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Dubai Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

Ücretsiz telefon desteği:

Dubai Vize Türleri

Dubai online vize alınmadan önce kişinin Dubai vize türleri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Yanlış vizeye başvurmak planlanan seyahatin yarıda kalmasına yol açabilir veya tekrar vize başvurusu yapmak gerekebilir. Dubai vizesi alınmadan önce ilk karar verilmesi gereken konu Dubai’de ne kadar süre kalınması gerektiğidir. Ülkede ne kadar süre ile kalacağınıza karar vermek hangi amaçla Dubai’ye seyahat ettiğinizi açıklamayı ve vize alma sürecini kolaylaştıracaktır.,

Dubai vizesini türlere ayırmak gerekirse; vize tipleri ilk olarak uzun süreli kalış veya kısa süreli kalış olarak ayrılır. Uzun süreli veya kısa süreli kalışlarda ülkeye kaç kez girip çıkılabileceğine karar verildikten sonra vize başvurusu yapılmalıdır. Her vize türü kullanım amacına göre ülkeye farklı giriş ve çıkış hakları verir.

Dubai kısa dönem tek girişli vizeleri, kişiye ülkede 30 gün kalış izni verir. Bu vize genelde ülkeye yapılacak olan turistik ziyaretlerde verilir. Bu vize türüne başvuru yapan kişi ülkede maksimum 30 gün süre ile kalabilir ve ülkeden çıkış sağladığı anda bir daha geri dönüş hakkına sahip olamaz. Bu vize alındıktan sonra kişinin elli sekiz gün içerisinde ülkeye giriş yapması gerekir. Eğer kişi bu vize türüne başvuru yaptıysa uzatma talep edemez.

Dubai çok girişli kısa dönem vize ise genelde Dubai iş vizesi olarak kullanılır. Kişiler bu vizeye başvurduğunda ülkede otuz gün kalma hakkına sahip olur. Bu vize de tek girişli vize gibi uzatılamaz fakat kişi vize süreci boyunca ülkeye birden çok kez girebilir.  Bu vizeye başvuran kişilerin de vize onayı aldıktan sonra elli sekiz gün içerisinde ülkeye giriş sağlaması gerekir; bu süre içerisinde ülkeye giriş sağlanmazsa verilen vize hakkı iptal olur ve tekrar vize başvurusu yapılması gerekir.

Dubai tek girişli uzun dönem vize ise burada uzun süre kalmak isteyen kişilerin kullanacağı vizedir. Bu vize kişiye bir kez ülkeye giriş hakkı tanır ve kişi doksan gün burada ikamet edebilir. Bu vize türü genellikle aile ve arkadaş ziyareti durumunda kullanılır. Dubai öğrenci vizesi de bu kategori altındadır. Bir diğer yandan ülkeye iş amaçlı gelen ve burada uzun kalmayı planlayan kişiler de ülkeden ayrılmadan burada ikamet hakkı kazanır. Bu vizeye başvurulup onay alınırsa kişi gerekli durumlarda vizesini uzatma talebinde bulunabilir.

Dubai çok girişli uzun dönem vize seyahat etmeyi planlayan kişiye ülkede doksan gün kalma izni verir. Bu vize türü onay sürecinde kişinin en fazla beklediği vizedir ve Dubai 3 aylık vize ücreti bu vize türünde peşin olarak alınmaktadır. Ülkeye birden fazla kez girip çıkacak olan kişinin güvenlik anlamında hiçbir sıkıntı çıkarmayacağı görevli merciler tarafından onaylanmalıdır. Eğer bu vize türüne başvuran kişi daha önce Dubai’ye vize almış ve kalış süresini suiistimal ettiyse onay cevabı alması biraz zor olacaktır. Bu vize genelde Dubai ticari vize olarak kullanılır.

Dubai online vize başvurusu yapılmadan önce kişinin hangi vize türünün yapacağı seyahatin amacına uygun olduğuna karar vermesi gerekir. Doğru vize türüne başvuru yapılamaması başta vize başvurusunun onaylanmamasına neden olur; bir diğer yandan yapılan seyahatin yarıda kalmasına sebebiyet verebilir.

Dubai Vize Başvuru Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

 1. Öncelikle başvuru sürecinde en sık soruya yanıt vermek gerekir. Türk pasaport Dubai Vize için kesinlikle gerekmektedir. Pasaportu olmayan kişiler bu ülkeye giriş sağlayamaz.
 2. Dubai vizesine başvuru yapılırken hangi vize türüne başvuruluyor olunursa olunsun Dubai pasaport için gerekenler yerine getirilmelidir. Dubai vize başvurusunda güncel tarihli pasaport talep etmektedir. Vize başvurusu yapılmadan önce pasaportun geçerlilik süresi kontrol edilmelidir.
 3. Vize başvurusunun yapan kişi daha önce Dubai’ye seyahat ettiyse önceki ziyareti referans alınarak pasaport verilir eğer kişi önceki ziyaretinde kendisine tanınan süreyi aştı veya çıkış işlemlerini gerçekleştirmediyse bu durumun neden yaşandığını daha kolay vize alabilmek adına gerekli mercilere bildirmelidir.
 4. Vize başvurusunun yapıldığı tarih elbette önem arz etmektedir. Dubai’de Cuma ve cumartesi günleri resmî tatil olduğu için vizeye hızlı cevap almak isteniyorsa bu tarihler dışında başvuru yapılmalıdır.
 5. Aktif bir vize başvurusu olan kişi tekrar başvuru yaparsa yaptığı başvuru olumsuz yanıt alır. Bu nedenle seyahat edilecek olan tarihler aralığında kişinin vize hakkının olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 6. Dubai için vize online olarak alınmaktadır. Kişi başvuru evraklarını bilgisayar aracılığıyla taratır ve sisteme yükler.
 7. Dubai için vize hizmeti bulunan kuruluşların dikkatle incelenmesi gerekir. Eğer kişi yaşadığı ilde iyi bir vize merkezi bulamadıysa hava yolu şirketleri aracılığıyla da başvuru yapabilmektedir. Ülkemizde en fazla seyahati gerçekleştiren THY Dubai vize hizmeti sunmaktadır. Türkiye’de hizmet veren bir diğer marka pegasus dubai vize başvurularını kabul etmektedir. Flypgs dubai vize başvurusu alan hava yolu şirketlerinden biridir.  Emirates dubai vize başvurusuna en hızlı yanıt alınabilecek hava yolu şirketlerinden biridir. Birleşik Arap Emirlikleri menşeili bu hava yolu şirketi vize onayı konusunda en hızlı dönüt veren firmadır.
 8. Dubai vize ücreti ödenmeden başvurunuz işleme alınmayacaktır.
 9. Dubai vizesi online olarak alındığı için kişinin pasaportuna hiçbir işlem uygulanmaz. İşlem uygulanmasa da yapılacak olan ziyaretlerden önce kişi pasaportunu muhakkak yanına almalıdır ve seyahat boyunca asla yanında ayırmamalıdır.
 10. Dubai yeşil pasaport sahiplerinden vize talep etmemektedir. Eğer kişinin; yeşil, gri veya siyah pasaportu varsa vize işlemlerinden muaf tutulur.

Dubai Transit Vize

Dubai vize türleri yapılacak olan seyahatin amacına göre farklılık göstermektedir. Dubai aktarmasında vize gerekli mi sorusunun cevabı evettir. Bu topraklar üzerinden yapılacak olan bütün aktarmalarda vize alınması gerekir. Dubai transit vize eğer Dubai üzerinden başka bir ülkeye seyahat edilecekse talep edilebilir. Bu vize transit uçuş yapan kişilerin başvurduğu ve ülkede fazla süre kalmayacak olan kişilerin başvurduğu vize türüdür.

Yolculuk yapacak olan kişi Dubai’de kırk sekiz saatten fazla bir süre kalmayacak tek girişli transit vize almalıdır. Kişiler eğer bu vize türüne başvuracaksa vize süresinde gereken işlemleri yerine getirmelidirler. Transit vize, eğer Dubai hava alanında 48 saat boyu kalınacak ve yapılacak seyahat için platform değiştirilecekse alınır. Seyahat yapan kişi yirmi dört saat boyunca hava alanından ayrılamayacaksa transit vize almasına gerek yoktur. 24 saatlik transit uçuş için Dubai için vize gerekli mi sorusunun cevabı bu nedenle hayırdır.

Transit vize Türk Cumhuriyeti vatandaşları için zorunludur. Bu zorunluluk özellikle Bordo pasaport hamili kişiler için geçerlidir. Yeşil pasaport Dubai transit vizesini zorunlu tutmaz. Yeşil pasaport hamili kişiler Dubai seyahatlerini eğer transit amaçla yapacaksa vize alma zorunluluğundan muaftırlar. Bu durum Gri ve Siyah Pasaport sahipleri için de geçerlidir.

Dubai transit vize başvuruları diğer vize başvuruları gibi online sistem üzerinden gerçekleştirilir. Hava yolu firmaları ile gerçekleştirilen transit vize işlemleri kişilere biraz daha fazla kolaylık sağlar. Dubai vizesi Pegasus hava yolu şirketi ile daha hızlı olarak çıkmaktadır; çünkü Pegasus’un Dubai aktarmalı birçok uçuşu vardır.

Transit Dubai e-vize başvurusu yapıp başvurusu onaylanan kişilerin en az kırk sekiz saat için diğer uçuş için ülkeden ayrılmaları gerekmektedir. Alınan vize hava alanındaki bütün noktalarda gösterilmelidir. Transit vize başvuruları yapılacak olan seyahatten en az kırk sekiz saat önce yapılmalıdır, böylece vizeye alınan onay cevabında gecikme yaşanmayacak ve seyahat planları aksamayacaktır.

Dubai Transit Vize için Gerekli Olan Evraklar

Online sistem üzerinden yapılan Dubai vizesi başvurularına kısa sürede yanıt alınabilmektedir. Vize başvurusuna hızlıca yanıt almak için gerekli olan ilk koşul başvuru yapılacak olan vize türünün belirlenmesidir. Hangi vize türüne başvuru yapılacağına karar verildikten sonra gerekli evrakları temin etmeye başlamalıdır. Evraksız dubai vizesi başvuruları değerlendirmeye alınmaz. Eğer transit Dubai vizesine başvurulacaksa aşağıdaki şu adımlar izlenmelidir:

 1. İlk olarak vize kaydının oluşturulması için seyahat edecek olan kişilerin online başvuru formunu doldurmaları gerekir. Bu evrak doldurulduktan sonra taratılmalı ve sisteme yüklenilmelidir.
 2. Dubai transit vizesi de online olarak alındığı için; kişinin T.C. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının taratılması ve sisteme yüklenmesi gerekir. Bu noktada söylemek gerekir ki taratılan kimlik belgesi renkli olmak zorundadır.
 3. Dubai’ye seyahat edecek olan kişinin renkli bir biçimde taranmış olan pasaport belgesi vize alınabilmesi için en gerekli olan unsurdur. Taranan bu belgede kişinin kimlik bilgileri eksiksiz bir biçimde gözükmelidir.
 4. Her vizede olduğu gibi transit vizenin de işleme alınabilmesi için transit vize ücretinin de yatırılması, işlemler için gerekli olan ücretin yatırıldığına dair banka dekontunun sisteme yüklenmesi gerekir.
 5. Eğer transit vize almak isteyen kişi Türkiye’de ikamet ediyor fakat bir başka ülkenin vatandaşıysa Türkiye Oturum İzni Belgesini renkli bir biçimde gerekli mercilere iletmelidir. Ayrıca bu kişilerin yaptıkları seyahat boyunca bu belgenin bir nüshasını yanlarında bulundurması şarttır.
 6. Dubai’ye transit uçuş amaçlı gelindiğini kanıtlamak adına transit uçuş yapılacak olan biletin sisteme yüklenmesi en önemli şartlardan biridir.

Dubai transit vizesi evrakları hazırlandıktan sonra belgelerin gönderimi ivedilikle sağlanmalıdır. Başka bir ülkeye geçiş için başvurulan bu vize türünde yapılan herhangi bir yanlışlık vizeye ret cevabının alınmasına neden olacaktır. Ülkede kısa süreli bulunma izni veren bu vizenin evraklarını ne zaman teslim ettiğiniz de son derece önemlidir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde resmî tatil olan Cuma veya cumartesi günü evrak gönderimi sağlarsanız vizenize alacağınız cevabın gecikmesine yol açmış olursunuz.

Dubai Transit Vize Ücreti

Dubai transit vize ücreti yapılan vize başvurusunun işleme alınması ve değerlendirilmesi için ödenir. Bu ücretin ödenmemesi durumunda yapılan başvuru ne kadar eksiksiz olursa olsun işleme alınmayacaktır. Kişinin vize almak için ödediği bu ücret, vize alma süreci boyunca harcanan masraflar içindir. Bu nedenden dolayı vize başvurusu yapılan kişinin yaşı fark etmeksizin ödeme yapılması zorunludur. Dubai vizesi ücreti her dönem farklılık göstermektir. Dubai konsolosluğu vize ücreti her dönem yaşanan kur dalgalanmalarından etkilenmektedir.

96 Saatlik Dubai Transit Vize

Transit uçuşlarda Dubai için vize gerekiyor mu sorusu çok sık sorulur. Bu sorunun cevabı transit uçuşun süresine bağlıdır örneği 96 saatlik uçuşlar için vize gereklidir. Dubai transit vize dışında ayrı bir kategoride olan Dubai 96 saatlik vize çok aktarmalı seyahatler için verilmektedir. Dubai’de dört gün kalma izni sağlayan bu vize birden fazla aktarma ile yapılan seyahatlerde kullanılır. Dubai’de doksan altı saat kalma izni sağlayan bu vize tek girişli bir vize türüdür.

Dünyanın her yerine uçuşlar yapan birçok hava yolu şirketi; iki veya daha fazla aktarmalı seyahatler için müşterilerine vize alma kolaylığı sağlamaktır. Bazen uzun mesafeli tek uçuşlar kişinin bütçesini aştığı için kişiler bu vizeye başvurur. Dünyanın her yerinden uçuş sağlanan bu ülke aslında bir durak noktası da olduğu için bu özel vize türünü sunmaktadır. Hava yolu şirketlerinin müşterilerine bu vizeyi alma konusunda yardım sağladığı bilinmektedir. Özellikle Pegasus vize Dubai hizmeti sayesinde öne çıkmaktadır. Dubai vizesi THY yoluyla da alınabilmektedir.

Dubai 96 saatlik transit vize alındıktan sonra otuz gün boyunca geçerliliğini korumaktadır. Bu vizeye yapılan başvurular son derece hızlı bir şekilde değerlendirildiği için Dubai Express vize adıyla da anılmaktadır. Bu vizeye yapılacak olan başvuruların değerlendirilmesindeki temel ölçüt kişinin seyahatinin uzun süreli olmasıdır. Bu kadar uzun süreli seyahatlerde yaşanan en büyük problemlerden biri de uçuşların ertelenmesidir. Eğer seyahat eden kişi böyle bir durumla karşı karşıya kalırsa Dubai vize uzatma talebinde kolaylıkla bulunabilir. Dubai vizesi türleri arasında en kolayca uzatma alabilen Dubai Transit Vizesi’ dir.

Eğer bütün şartlar yolunda gider ve hiçbir aksilik yaşanmazsa transit vize alan kişiler 96 saat için Dubai’yi terk etmeleri gerekir.

Dubai transit vizesi için yapılan başvurularda istenen evraklar 96 Saatlik Transit vizede de istenmektedir. Başvuru yapan kişilerin bu evraklarla birlikte başvuru yapması gerekir. Bu vize türü için istenen tek farklı evrak kişinin birden fazla seyahat gerçekleştireceğini kanıtlayan uçak biletleridir.

96 Saatlik Transit Dubai vizesi online başvuru ile gerçekleştirildiği için diğer vize türlerinde olduğu gibi bu vize türünde de evrakların sisteme dikkatlice yüklenmesi gerekir ve yüklenen evrakların çelişkili hiçbir bilgiyi barındırmaması şarttır.

Dubai vize yeşil pasaport sahipleri transit vize başvurusu yapmak zorunda olmadan; Dubai’yi transit noktası olarak kullanabilir.

Dubai Turist Vizesi

Yeni gelişen teknolojisi ve doğal sahilleri ile Dubai, son zamanlarda turistler için bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Turistik amaçlı ziyaretler için Dubai vizeli mi sorusu ile çok sık karşılaşılmaktadır. Dubai ülkeye her giriş amacınca vize talep eder. Dubai turist vizesi ülkeye bu amaçla yapılan seyahatler için gerekmektedir. Dubai için vize başvurularının tamamında olduğu gibi bu vize türünde de işlemler online olarak yapılmaktadır. Turistik amaçla alınan vizenin ülkede kalış izni verdiği süre 30 gündür.

Dubai vizesi alındıktan sonra elli sekiz gün içerisinde ülkeye giriş yapmak gereklidir. Dubai’ye giriş yaptıktan sonra vize aktive olur ve vize başvurusu yapan kişiye 30 gün süre ile kalma hakkı tanır.

Dubai vizesi hangi amaçla alınıyor olunursa olunsun hangi vize türüne başvurulacağının bilinmesi gerekir. Turist vizeleri genelde tek girişli olarak alınır; kişinin bu noktada dikkat etmesi gereken şey seyahat boyunca Dubai’ye kaç kez girip çıkılacağıdır. Eğer yapılan seyahat boyunca başka ülkelere de gidilecekse çok girişli vize alınması gerekir. VFS Global Dubai Vizesi yapılacak olan bütün ziyaretleri amacına göre sınıflandırır ve Dubai vize başvurusu sürecini son derece kolaylaştırır.

Turistik amaçla alınan vize de diğer Dubai vizesi türleri gibi online olarak işleme alınmaktadır. Dubai vizesi almak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için son derece kolay olsa da yapılan işlem veya başvuru yanlışlıkları vize talebinin ret cevabı almasına neden olur.

Turist vizesi, Dubai vize türleri arasından en sık başvurulan vize türüdür. Dubai yapılan bu başvuruların tamamına kabul etmemektedir. Çünkü bu vizeye yapılan başvuruların yaklaşık olarak yüzde kırkı farklı amaçlar için başvurulması gereken vize türleridir. Örneğin kişiler; aile veya arkadaş ziyareti, konferans veya iş amaçlı Dubai’ye gelmek istediklerinde de bu vizeye başvurur ve yanlış başvuru yapılan vize ret cevabı alınır. Bu nedenle vize alınırken hangi amaçla Dubai’ye girilecekse o amaca uygun vize türüne başvurulmalıdır.

Dubai turist vizesi, kişiye yalnızca Dubai seyahati sunmaz. Arap emirlikleri Dubai için vize gerekiyor mu oldukça sık karşılaşılan bir sorudur. Bu sorunun soruluş amacı aslında ‘Dubai vize ile Arap emirlikleri gezilebiliyor mu?’ dur. Dubai vizesi alındığında, Birleşik Arap Emirlikleri’ nde bulunan Abu Dhabi, Resu’l Hayma, Sarika, Ummul- Kayveyn, Acman ve Fuceyre emirliklerinin hepsine giriş sağlayabilirsiniz. Vize başvuru yapılırken, ziyaret edilmek istenen bütün emirlikler bildirilirse güvenlik noktalarında yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçilmiş olunacaktır.

 Turistik amaçlı ziyaretlerde Yeşil Pasaport Dubai Vize alınması şartını koşmaz. Yeşil pasaport sahipleri yapacakları gezi eğer 90 günü aşmayacaksa vize almak zorunda değillerdir.

Dubai Turist Vizesi için Gerekli Olan Evraklar

Dubai için vize başvurusu yapılırken bütün işlemler online sistemler üzerinden gerçekleştirilir. Dubai E-vize uygulaması kişilere başvurusu birçok kolaylık sağlar. Bunlar arasında en önemlisi kişi hangi ilde yaşıyor olursa olsun vize başvurusu için başka bir ile gitmek zorunda kalmaz. Bu kolaylığı sayesinde yurtdışı seyahati planlayan birçok insan Dubai’yi tercih etmektedir. Dubai vize 2019 yılında bu nedenle en fazla başvurulan vize olmuştur.

Dubai turist vizesine başvurulurken ülkede ne kadar süre ile kalınacağı göz önünde bulundurularak başvurulacak vize türü seçilmelidir. Vize türüne karar verildikten sonra Dubai vizesi başvuru formu doldurulur ardından Dubai için vize bedeli ödenir bu iki önemli adım tamamlandıktan sonra gerekli olan evraklar toparlanmaya başlanır.  Dubai vizesi için gerekenler her vize türünde farklılık gösterir. Turistik amaçlı yapılan seyahatlerde aşağıda sıralanan belgelerin ibraz edilmesi gerekir.

 1. Pasaport: Dubai’ye pasaport gerekli mi sorusunun cevabı Turistik amaçlı ziyaretler de aynıdır. Dubai seyahati için pasaport zorunludur ve hatta hayati öneme sahiptir. Vize başvurusu yapan kişinin güncel tarihli ve Dubai seyahati sonrasında en az altı ay süre ile geçerliliğe sahip pasaportunun olması gerekir bu pasaport renkli olarak taratılması ve sisteme yüklenmelidir. Eğer kişinin pasaportu güncel değilse Dubai pasaport fiyatları araştırılıp öğrenildikten sonra ödeme yapılmalı ve başvuru işlemine devam edilmelidir
 2. Kimlik Bilgileri: Dubai Göçmenlik bürosu için yapılan tüm vize başvurularında kişinin kimlik bilgilerinin yazılı olduğu renkli çıktı sisteme yüklenmelidir.
 3. Seyahat ve Konaklama Bilgileri: Kişinin yapacağı seyahatte kalacağı otelin veya ikametin detaylı bilgileri Dubai Göçmenlik Bürosuna iletilmelidir. Teslim edilen bu evraktaki bilgiler, vize başvuru formunda yazan bilgileri doğrulayıcı nitelikte olmalıdır.
 4. Vize Bedelinin Ödenmiş Olduğuna Dair Evrak: Dubai turist vizesi ücreti ödendi anlamına gelen banka dekontu sisteme yüklenmelidir. Dubai vize ücretinin ödendiğine dair bir belge sisteme yüklenmezse vize başvurusu işleme dahi alınmayacaktır.

Dubai Ticari Vize

Ticari ve iş imkanları açısında son derece gelişmiş olan Dubai, her sektörden insan için bir birleşim noktasıdır. İş amaçlı seyahatlerde Dubai vize gerekir mi sorusu tam da bu noktada önem kazanmaktadır. Özellikle işçi sınıfından yapılan başvurularda Dubai vize Türk vatandaşları için şart koşulmaktadır. İş veya ticari amaçla Dubai vizesi başvurusu yapılıyorsa uygun kategoriden seçim yapılması son derece ehemmiyetlidir. Çünkü kişi kısa süreli vizeye başvurur ve ülkede uzun süre kalması gerekirse vize uzatma talebinde bulunup tekrar başvuru yapması gerekecektir.

Dubai Emirliği’ne iş toplantısı, seminer ve ticari anlaşma için oldukça fazla seyahat edilmektedir. Bu seyahatlerde kişinin hiçbir problemle karşılaşmaması için Ticari Dubai Vizesi başvurusu yapması şarttır. Diğer vize türlerinde olduğu gibi bu vize türünde de çok girişli veya tek girişli ve uzun süreli veya kısa süreli gibi kategoriler mevcuttur.

Kişinin iş amacıyla gideceği; iş toplantısı, iş görüşmesi veya fuar gibi yerlerdeki maksimumu kalış süresin göz önünde bulundurularak başvuru yapılmalıdır. Maksimum kalış süresi planlanarak alınan vizelerde vize uzatma işlemine gerek duyulmayacaktır.

Ülkeye ticari hangi amaçla gidiliyor olunursa olunsun eğer kişi Bordo pasaport sahibi ise vize başvurusu yapması gerekir. Dubai’ye yapılan bütün seyahatler Turistik Vize başlığı altında toplanmışsa da bu başlığın altında oldukça fazla alt dal bulunmaktadır. Daha önce de belirtildiği üzere bu dallardan bir de Dubai Ticari Vizesi’ dir. Ve bu vize ayrı bir kategori altında değerlendirmeye alınır. Dubai vize şartları her vize türünde farklılık gösterdiği gibi bu vize türünde de farklılık göstermektedir.

Dubai Ticari Vize Başvuru Süreci

Ticari vize başvurusu yapılırken ilk olarak Dubai vize başvurusu formu doldurulmadır. Bu formada kişinin hangi nedenle Dubai vizesi almak istediği belirtilir ve aynı zamanda Dubai’de ne kadar süre kalacağı da yetkililere iletilir. Belirtilen vize alış amacına uygun bir vize türüne başvuru yapılması gerekir. Dubai ticari vizesi eğer kısa dönemli alınırsa kişiye ülkede yalnızca otuz gün kalabilir. Yoğun iş seyahatlerinde bu sürenin yeterli olmayacağını düşünenler mutlaka uzun süreli vizeye başvurmalıdır. Bu vize ise başvuru yapan kişilere ülkede doksan gün kalma imkanı sağlar. Alınan her bir vizenin geçerlilik süresi maksimum elli sekiz gündür. Eğer kişinin başvurusu olumsu cevap alırsa elli sekiz gün içerisinde ülkeye giriş yapması gerekir.

Dubai Ticari Vize Başvuru Evrakları

Dubai gitme şartları her vize türünde farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar göz önünde bulundurularak başvuru yapılırsa seyahat planlayan kişinin işleri son derece kolaylaşacaktır. Bordo pasaport sahibi olan kişiler ticari vize başvurusunu yaparken gidiş şartlarının yanı sıra ülkede ne kadar süre ile kalınacağını da planlamalıdırlar. Ticari vize için de diğer vizelerde olduğu gibi tek girişli ve çok girişli seçenekleri vardır. Her bir seçenek için sunulan avantajlar gibi şartlar da farklılık göstermektedir.

Özellikle uzun dönem Dubai vizesi başvurusu yapılacaksa kişinin hazırlaması gereken evrakların sayısı da artacaktır. Hangi vize türüne başvurulursa başvurulsun sunulması gereken evraklar eksiksiz olarak sisteme yüklenmelidir. Dubai Göçmenlik Bürosu tarafından talep edilen her bir evrakın doğru teslim edilmesi vize almak için son derece önem arz etmektedir. Dubai Ticari vizesi için gereken evrakları kabaca sıralanırsa:

 1. Online Vize Başvuru Formu: Seyahat amacının ve kişisel bilgilerin hiçbir şekilde kuşkuya yer bırakmaksızın doldurulduğu vize başvuru formu sisteme kesinlikle yüklenmelidir. Bu evrakın eksik olması durumunda yapılan vize başvurusu işleme alınmayacaktır.
 2. Pasaport: Dubai’ye yapılacak olan bütün ziyaretlerde, başvuru yapan kişilerin pasaport sahibi olması zorunludur. Başvuru yapılan pasaportun güncel tarihli olması şarttır. Pasaport geçerlilik süresinin Dubai seyahatinden 6 ay sonrasına kadar aktive tarihli olması şarttır. Gerekli özelliklere sahip pasaport ile başvuru yapılıyorsa; pasaport renkli bir şekilde taratılarak Dubai Online Vize sistemine yüklenmelidir. Pasaportun taratılması işleminde, başvuru yapan kişinin kişisel bilgileri hatasız bir biçimde gözüküyor olmalıdır.
 3. C. Nüfus Cüzdanı veya Kimlik Kartı: Renkli bir şekilde taratılan; başvuru hamilinin kişisel bilgilerinin ve fotoğrafının net bir şekilde seçilebildiği evrak sisteme yüklenmelidir.
 4. Ticari Vize İçin Ödenen Harcın Banka Dekontu: Ticari vize başvurusunun işleme alınabilmesi için ödenen Ticari vize ücreti, başvuru için kesinlikle ödenmiş olmalıdır. Ödenen bu ücret kişinin başvuru işlemleri için kullanılır. Bu ücretin ödendiğine dair kanıt teşkil eden banka dekontu eğer sisteme yüklenmezse kişinin yaptığı başvuru işleme dahi alınmadan ret cevabı verilir.
 5. C. Oturum Belgesi: Başvuru yapan kişi eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilse sahip olduğu oturum iznini renkli bir şekilde taratarak sisteme yüklemelidir. Başvuru yapan yabancı pasaport sahiplerinin bu belge olmadan yaptığı başvurular işleme alınmaz.
 6. Kalınacak Olan Yerin Adres Bilgileri: Ticari amaçlı vizeye başvuran kişilerin, Dubai’de kaldıkları süre boyunca nerede ikamet edeceklerini gösteren belgeyi gerekli mercilere sunması gerekir. Eğer seyahat eden kişi bu süre zarfında otelde kalacaksa; otel rezervasyon bilgilerini sisteme yüklemesi gerekir. Kalınacak olan otelin nerede olduğunu ve otel iletişim bilgilerinin de bulunduğu evrakı taratarak sisteme yüklemesi şarttır. Uzun süreli ticari vizelerde, eğer kişi çalıştığı kurum ya da kuruluş tarafından ülkeye gönderiliyorsa; kaldığı süre boyunca ona temin edilen kalınacak yerin adres bilgileri açıkça bir onaylı kağıtta yazıyor olmalı, bu kağıdın sisteme yüklenmesi vize alma sürecini kolaylaştırır.
 7. Dubai’ye Hangi Amaçla Gidildiğini Kanıtlayan Evrak: Ticari vize başvurusu birçok nedenle yapılabilmektedir. Başvuru yapılan ticari vizenin seminer, iş görüşmesi veya iş toplantısı gibi durumların hangisi nedeniyle yapıldığının başvuruları alan kurum tarafından bilinmesi gerekir. Bu durumlardan hangisi nedeniyle Ticari vize başvurusu yapıldıysa onaylı kağıt tarafından tasdik edilmelidir. Gidiş amacının Ticari veya İş dolayısı sebeplerden olduğunu kanıtlayan evrak sisteme yüklendiği takdirde vize alma süreci daha hızlı ilerleyecektir ve başvuruya ret cevabı alma olasılığı bu yolla ortadan kaldırılmış olacaktır.

Ticari amaçlı Dubai gitmek için gerekenler şekilde kısaca sıralanabilir. Ancak her dönem değişen politika ve kurallar nedeniyle bu liste aynı şekilde kalmaz. Dubai vize başvurusuna olumlu yanıt almak için istenen evrakların tamamının listesine Dubai Göçmenlik Bürosu internet sitesinden ulaşılabilir.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar S.S.S

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai vizesi başvuruları genel olarak kabul edilmektedir. Dubai vizesi almak için karmaşık bir başvuru süreci bulunmamaktadır ve vize almak başvuru aşamasından vizenin olumlu sonuçlanmasına kadar kolay olmaktadır. Ancak Dubai vizesi başvurularında vize başvurularını karara bağlayan yetkili organların vize reddi hakları her zaman bulunmaktadır.

Dubai Turist Vizesi için gerekli evraklar?

Dubai turist vizesi başvurularında evraklar birçok ülkenin vize başvurusunda olduğu gibi çok ve karmaşık değildir. Dubai turistik vize başvurularında genel olarak vize bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerli bir pasaportla biyometrik fotoğraf ve kimliğin başvuru sistemine taratılması istenir.

Dubai vizesi için gerekli evraklar nasıl gönderilir?

Dubai vizesi için gereken en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport, kimlik ile biyometrik fotoğraf Dubai vizesi online başvuru sistemine tartılarak yasal başvuru merkezine iletilir. Başvuru merkezine online sistem üzerinden iletilen evraklar başvuru merkezi aracılığı ile Birleşik Arap Emirlikleri göçmenlik bürolarına ulaştırılır

Dubai Vizesi için gerekli evraklar arasında davetiye şart mıdır?

Dubai vizesi, genel olarak birçok ülkenin vize başvurularından daha kolay bir süreci kapsamaktadır. Başvurularda evrak sistemi karmaşık değildir. Dubai vize başvurularında teslim edilmesi gereken evraklar; pasaport, kimlik ve biyometrik fotoğraf olup herhangi bir vize türü için davetiye söz konusu değildir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Vize Al