Dubai Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Dubai Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Pasaport Vize İstemeyen Ülkeler

Ücretsiz telefon desteği:

Pasaporta gerek olmadan Türk vatandaşlarına seyahat olanağı sağlayan ülkeler, yalnızca kimlik belgesi talep eder. Pasaport vize istemeyen ülkeler arasında 5 farklı seçenek bulunuyor. Önceden vize başvurusuna gerek olmadan ve pasaport olmasına gerek olmadan seyahat edilebilir.

Türkiye pasaportu kaç ülkeye vizesiz?

Türkiye pasaportu kaç ülkeye vizesiz giriş hakkı verir? Bordo pasaportlar ile 111, yeşil pasaportlar ile 147 ülkeye ve gri pasaportlar ile 156 ülkeye seyahat edilebilir. Umuma mahsus pasaport sahipleri 64 ülkeye herhangi bir vize uygulaması olmaksızın giriş yapabilir. Bunun yanı sıra 37 ülkeye sınır vizesi alarak giriş yapabilir ve 13 ülkeye online vize alarak giriş yapabilirler.

Pasaport vize istemeyen ülkeler ise Azerbaycan ve KKTC’ye ek olarak Gürcistan, Moldova ve Ukrayna’dır. Kuzey Kıbrıs’a sınırsız kalış süresi sağlanırken, Gürcistan Türk vatandaşlarına 365 gün boyunca seyahat olanağı sağlar. Ukrayna ve Moldova’ya ise 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek şekilde giriş yapılabilir.

Hangi ülkeler pasaport istemiyor?

Türkiye’den hangi ülkeler pasaport istemiyor, hangi ülkeler e-vize istiyor gibi konular için Dışişleri Bakanlığı Vize Rejimi sayfasını incelemeniz önerilir. Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları 9 ülkeye seyahatlerinde kapıda vize alarak giriş yapabilirler. Bordo pasaportların geçerli olmadığı 67 ülkeye giriş yapılabilmektedir.

Pasaport vize istemeyen ülkeler 5 tane olarak güncellenmiştir. Yeşil pasaportlar ile 147 ülkeye vizesiz seyahat edilebilmekte ve 9 sınır vizesi ile 156 ülkeye kolay şekilde seyahat edilebilmektedir. 14 Avrupa ülkesi bordo pasaportlardan ve 28 AB üye ülkesi yeşil pasaport sahiplerinden vize talep etmemektedir.

Kimlik ile hangi ülkelere gidilir?

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları ile Kuzey Kıbrıs’a seyahat edilebilir. Azerbaycan, Moldova ve Ukrayna’ya sadece kimlik belgesi ile seyahat edilmektedir. Ayrıca Gürcistan’da Türk vatandaşlarından vize veya pasaport talep etmemektedir. Türk kimlik ile hangi ülkelere gidilir konusunda şu an sadece 5 ülke bulunmaktadır.

Ancak bordo pasaport sahiplerinin, diğer pasaportlara oranla avantajlı olduğu 2 ülke bulunuyor. Ermenistan ve Tayland ülkelerine belirlenen havayolları ile gelen Türk vatandaşları için vize talep edilmemektedir. Diğer pasaport sahipleri ise dış temsilciliklere başvuru yaparak, vizeye tabii tutulurlar. Pasaport vize istemeyen ülkeler seyahat önerilerini inceleyerek, seyahat programlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi ülkelere vizesiz gidilir 2022?

Türkiye’den hangi ülkelere vizesiz gidilir 2022 güncel listesinden pasaport rengine göre seyahat programlarınızı yapabilirsiniz. Bordo pasaport sahipleri toplamda 111 ülke olacak şekilde; 64 ülkeye hiçbir vize olmadan seyahat edebilirler. 13 ülkeye giderek sınırda vize uygulamasından yararlanabilir ve 9 ülkeye online vize başvurusu yaparak seyahat edebilirler. Listedeki 5 ülkeye ise sadece Türk kimlik kartı ile seyahat edilebilir.

Türkiye’den pasaport vize istemeyen ülkeler, Kuzey Kıbrıs sınırsız, Gürcistan 365 gün boyunca seyahat olanağı sağlar. Hususi pasaportlar ile toplamda 156 olacak şekilde 147 ülkeye hiç vize almadan ve 9 ülkeden sınırda vize alarak seyahat sağlanabilir.

Türk vatandaşları vizesiz hangi ülkelere gidebilir?

Türk vatandaşları vizesiz hangi ülkelere gidebilir konusunda bordo pasaportlar için; Cook Adaları, Ukrayna, Fiji, Azerbaycan, Kamboçya, Gürcistan, Niue, Ermenistan, Samoa, KKTC, Palau, Moldova, Tonga, Arjantin, Tuvalu Tonga, Brezilya ve Vanuatu ülkeleri yer alıyor.

Andorra, Arnavutluk, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Bahamalar, Antiqua ve Barbuda, Barbados, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Kosta Rika, Kolombiya, Guetalama, Panama, Haiti ve Belize ülkelerine Türk pasaportları ile vizesiz seyahat edilebilir. Kapıda vize veya e-vize ile seyahat seçeneği bulunuyor.

Türk pasaportu ile kolay vize uygulamasından yararlanarak gidebileceğiniz ülkelerden bazıları da şöyledir; Meksika, El Salvador, Saint Lucia, Nikaragua, Saint Kitts, Fas, Zimbabve, Fildişi Sahili, Kenya, Libya, Komor Cumhuriyeti, Seyşeller, Tanzanya ve Tunus.

Dubai Vize Formu ve Dilekçe için tıklayınız; https://www.eraytur.com/dubai-vize-formu-ve-dilekce/

[toggle title=”Türkiye’ye gelmek için vize gerekli mi?”]

Türkiye’nin vize talep ettiği ülkelerden gelenler için vize alınması gerekiyor. 90 günden uzun olan seyahatler için vize alınması gerekiyor.[/toggle]

[toggle title=”Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir?”]

78 ülke vatandaşları vizesiz seyahat edebilir, 21 ülke vizeye tabii tutulur. 43 ülkeden e-vize, 58 ülkeden şartlı e-vize isteniz.[/toggle]

[toggle title=”Türkiye pasaportu kaç ülkeye vizesiz?”]

Bordo pasaportlar ile 64 ülkeye vizesiz seyahat edilir. Yeşil ve gri pasaportlar ile 147 ülkeye vizesiz seyahat ediliyor.[/toggle]

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Vize Al