Dubai Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Dubai Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Dubai Uzun Süreli Vize

Ücretsiz telefon desteği:

Vize Bilgileri

Dubai Vizesi Nasıl Uzatılır?

Dubai vizesi işlemleri gibi Dubai vize uzatması işlemi de online olarak tamamlanabilir. Dubai vize uzatması sayesinde kişi Dubai’de 30 gün daha kalma hakkına sahip olur.

Dubai vize uzatma işleminin nasıl yapılacağı kişinin; Dubai vizesini hangi yolla aldığına bağlıdır. Eğer Dubai vizesi aracı bir kurum veya hava yolu firması aracılığıyla alındıysa vize uzatma talepleri bu kurum ya da kuruluşlara iletilir. Vize uzatma talebi bu yerlere en az yedi gün öncesinden bildirilmeli ve gerekli evrakların toparlanması sağlanmalıdır. Eğer vize uzatma talebi bu taraflara geç iletilirse vize süresi dolar ve kişinin tekrar vize başvurusu yapması gerekir.

 

Dubai vizesi eğer kişinin bizzat başvurusu yoluyla yapıldıysa kişinin Dubai Göçmenlik Bürosu üzerinden vize uzatma işlemi başlatması gereklidir. Bu kuruma yapılacak olan başvurular en az 7 iş günü öncesinde yapılmalıdır. Dubai’de resmi tatil olan Cuma ve Cumartesi günleri başvuru yapılırsa alınacak olan cevap gecikecektir. Bu noktada da eğer kişinin vizesi dolmuş olursa ülkeden çıkışta bu nedenle cezai işlem uygulanacaktır. Dubai vizesi uzatmada en önemli nokta bu yüzden başvurunun erken yapılmasıdır.

Dubai vize uzatma işlemi her vize türünde uygulanmamaktadır. Kişinin vize uzatma talebinde bulunabilmesi için doğru vizeye sahip olması gerekir.

Hangi Dubai Vize Türleri Vize Uzatma Talebinde Bulunabilir?

Her vize türü Vize uzatma talebinde bulunmaya hak sahibi değildir. Dubai Göçmenlik Bürosu tarafından vize uzatma hakkına sahip olan vizeler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  1. 30 gün tek girişli vize ve 30 gün çok girişli vize,
  2. 90 gün çok girişli vize ve 90 gün tek girişli vize,
  3. Son olarak da 30 gün çok girişli Cruise vize sahipleri vize uzatma talebinde bulunabilir.

Sayılan vize türleri dışında kalan vizeler vize uzatma talebinde bulunma hakkına sahip değildir. Bu vizelerin de sayılması gerekirse: Transit amaçla kullanılan ve ülkede 48 saat bulunma hakkı veren vize üzerinde uzatma işlemi yapılamaz. Çok ayaklı seyahatlerde kullanılan ve ülkeye birden çok kez girip çıkma hakkı sağlayan 96 saatlik vize üzerinde de uzatma işlemi yapılmaz.  Daha önce de belirtilmiş olduğu gibi vize alırken kalış sürenizi göz önünde bulundurmanız gerekir eğer bu önemli noktaya gerekir ehemmiyetle yaklaşmazsanız. Ülkeden ya zorla çıkarılma durumu ya da ceza ödeme gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalırsınız.

Dubai vize uzatma diğer vize işlemleri gibi online olarak halledildiği için cevap alınma süresi de kısadır. Vize uzatma talebi yapıldıktan sonra eğer kişinin engelleyici bir unsura sahip olmadığı görülürse en geç 7 gün içerisinde vize uzatma talebine olumlu geri dönüt alınır.

Dubai Vize Uzatma Ücreti

Dubai vize işlemleri yapılırken olduğu gibi vize uzatma talebinde bulunulduğunda gerekli ücretin yatırılması şarttır. Eğer bu ücret yatırılmazsa yapılan vize uzatma talebi değerlendirmeye alınmayacaktır.

Dubai vize uzatma için kişilerden istenen ücret 360 dolardır. Bu ücret yatırıldıktan sonra gerekli evraklar teslim edilirse; kişi 30 gün daha Dubai’de kalma hakkına sahip olacaktır. Vize uzatma işlemi hangi kurum aracılığıyla yapılıyorsa, vize uzatma talebi ve gerekli evraklar 7 gün öncesinde gerekli mercilere iletilmelidir.

Dubai Vizesi Uzatma Talebi İçin Gereken Evraklar

Dubai vize uzatma talebi için gereken evraklar vize bitiminin en az 7 gün öncesinde hazırlanmalı ve vize uzatma talebinin yapılacağı mercie iletilmelidir. Bu evrakların eksiksiz olarak iletilmesi vize uzatma talebine olumlu yanıt alınmasını sağlayacaktır. Dubai vize uzatma için gereken evraklar son derece azdır ve temini kolaydır. Dubai vize uzatma talebi için gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

  1. Pasaport: Vize uzatma işlemleri sırasında en sık sorulan soru vize uzatma için dubai pasaport gerekli mi bu sorunun cevabı evettir. Vize için olduğu gibi vize uzatma için de pasaport ibrazı zorunludur. Vize uzatma işlemi için renkli bir biçimde taranan, kişinin pasaport bilgilerinin olduğu belge işlemi gerçekleştirecek olan kuruma iletilmelidir.
  2. Dubai Vizesi: Vize uzatmada Dubai vize istiyor mu sorusuna evet cevabı verilebilir hatta bu belge olmadan vize uzatma yapılmamaktadır. Daha önce almış olduğunuz ve üzerinde uzatma işleminin yapılmasını istediğiniz vizeyi, vize uzatma işleminin gerçekleşmesi için gerekli mercie iletmeniz şarttır.

Dubai Uzun Süreli Vize S.S.S

Dubai vizesi kaç günde çıkar?

Dubai vizesi normal şartlarda genel olarak bir ya da iki gün içinde sonuçlandırılmaktadır. Bu süre Dubai göçmenlik bürosunun yoğunluğu ve iş yüküne göre uzayabilmekle birlikte genel olarak Dubai vize başvuruları çok kısa bir süre içinde sonuca bağlanır.

Dubai vize başvurusu ne kadar zaman içinde yapılır?

Dubai vize başvuruları başvuru sürecinin evraklarda karmaşık bir sistemin olmaması nedeniyle basit bir süreçtir. Dubai vize başvurusu e-vize olarak online sistem üzerinden kısa surede gerçekleştirilen ve evraklarda karmaşıklık bulunmaması nedeniyle karmaşık bir ön hazırlık gerektirmeyen bir süreçtir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Vize Al